Czy biuro kojarzy się z długimi godzinami pracy w nudnym pomieszczeniu bez wyrazu i miłej atmosfery? A wcale nie musi tak być. Często jedna mała zmiana potrafi całkowicie odmienić każde pomieszczenie i sprawić, że będziemy czuli się w nim lepiej. Na to jak czujemy się w biurze ma wpływ na pewno układ mebli, kolor ścian, ale zdecydowanie oświetlenie odgrywa dużą rolę. Dlatego lampy do biura Emibig zostały stworzone po to, aby z każdego wnętrza zrobić takie, do którego będzie chciało się wracać w każdy poniedziałek.

Zacznij od góry – czyli jak lampy sufitowe wpływają na wygląd wnętrza

Wydaje się, że lampy, które umieszczone są na samej górze nie mają wpływu na wygląd całego pomieszczania, bo bardzo często nie rzucają się w oczy i niezbyt wiele zmieniają. Jednak mimo tego, że na co dzień nie patrzymy w sufit i nie oglądamy znajdujących się tam kinkietów to ich rozmieszczenie ma wpływ na to jak jasne jest wnętrze, a od czasu do czasu jak popatrzymy w górę to możemy zachwycić się pięknie wykonanym oświetleniem. Plafony wcale nie muszą być nudne i nie robić wrażenia. Wręcz odwrotnie, bo mogą one nawet inspirować i poprawiać nastrój. Dość populane są również halogeny, które można ustawiać w taką stronę jak się tego potrzebuje, a do tego robią naprawdę niezły efekt końcowy. Niejeden sklep z lampami ma w swojej ofercie lapmy, które mają wyjątkowy design i nie jest często oczywisty. Lampa sufitowa niska w formie żyrandola? Czemu nie. Nowoczesny plafon sufitowy w formie halogenu do minimalistycznych wnętrz. Jak najbardziej warto otworzyć się na takie rozwiązania, które mogą zaskoczyć wszystkich, którzy do biura będą wchodzić i zachwycać się tym co w środku zobaczą.

Lampa na biurku nie musi być nudna – postaw na coś nowoczesnego

Biurko to najważniejsze miejsce w biurze. Przy nim spędzamy najwięcej czasu i zależy nam, aby pracowało nam się jak najlepiej. Bardzo często pracujemy wieczorami, dlatego lampa sufitowa może nam nie zapewnić wystarczającego oświetlenia. Lampka na biurku nie musi być nudna, a lampy do biura Emibig zdecydowanie nadają się również do tego celu. Bardzo dobrym rozwiązaniem może być lampka z dwoma żarówkami ze stylowymi kloszami w różnych kolorach. Ciekawym i modnym designem jest też lampka z dużą, pojedynczą żarówką bez klosza, która wygląda jak za dawnych czasów, dlatego będzie pasować do wnętrza z elementami vintage. Im ciekawszy klosz tym lepszy efekt, dlatego warto otworzyć się na nowe rozwiązania, które na pewno nas zaskoczą, tj. metalowe klosze czy abażury.