Kuchnie w bloku… małe prostokąty, czasami bez okien, w których trudno się obrócić nie potrącając biodrem patelni i nie zahaczając ramieniem o szafkę. Na szczęście obecnie na rynku pojawiło się mnóstwo rozwiązań, które pozwalają na takie urządzenie kuchni, żebyś nie musiał z niczego rezygnować a jednocześnie miał mnóstwo miejsca do przygotowywania posiłków. Dowiedz się, jak sprytnie urządzić kuchnię w bloku i poznaj najlepsze patenty na jej ozdobienie.

Dużo szafeczek bez przytłoczenia

Wiele osób decyduje się na to, żeby nie zakładać zbyt wiele szafeczek w kuchni w bloku, a później mają problem z rozmieszczeniem wszystkich przyborów kuchennych. Obawiają się, że jeśli zabudują kuchnię półkami i szafkami, ta, i tak bardzo mała przestrzeń, będzie po prostu za bardzo zagracona. To błąd. Można przecież postawić na takie meble, które nie dadzą wrażenia przytłoczenia.
W tym wypadku najlepiej sprawdzą się białe lub bardzo jasne meble do kuchni. Najlepiej takie o błyszczących frontach, bez gałek, otwierane na przycisk. To najlepsze rozwiązanie do nowoczesnego wnętrza. W bardziej klasycznym postaw na przeszklenia. Szkło da większe wrażenie przestrzeni i jasności, a jednocześnie będzie wyglądało bardziej stylowo niż gładka powierzchnia.
Meble do kuchni obecnie także wyróżniają się tym, że są bardzo sprytnie rozplanowane. Znajdują się w nich schowki i patenty, które pozwalają na przechowywanie dużej ilości rzeczy i łatwe dostanie się do wszystkich, nawet tych, które są schowane w samym rogu. Świetnym pomysłem są wysuwane blaty na prowadnicach i szafki narożne z wbudowanymi wysuwanymi półkami. W małej kuchni musisz postawić na funkcjonalność.

Dodatki i ekspozycje

To, czy lubisz mieć wszystko na wierzchu, czy wolisz, jak wszystko jest schowane zależy w zasadzie od ciebie. Zwolennicy tej drugiej opcji uważają, że jeśli nic nie będzie stało na blacie, kuchnia będzie się wydawała przestronniejsza i niewątpliwie mają rację. Jednak z drugiej strony są takie rozwiązania, które pozwolą ci na wystawienie wszystkich kubeczków czy przypraw na zewnątrz, i to bez wrażenia chaosu. Jednym z takich rozwiązań jest zamontowanie półek wysoko pod sufitem. Jednak wtedy trzeba bardzo pilnować porządku, by ta otwarta przestrzeń nie została zagracona.

Wygląda na to jednak, że w tak małej przestrzeni musisz zrezygnować z dekoracji, ramek na zdjęcia, ozdobnych i dużych przepiśników, a przede wszystkim słodkich figurek i innych tego rodzaju bibelotów. One naprawdę mogą spowodować, że przestrzeń będzie przesycona elementami ozdobnymi. Jeśli lubisz tego rodzaju dekoracje, koniecznie wybierz takie, które będą dodatkowo jeszcze po prostu praktyczne. Puszki na mąkę, cukier czy kawę, doniczki z ziołami – to naprawdę bardzo ozdobne elementy, z których nie musisz rezygnować. Ich odpowiednia ilość nie sprawi, że przestrzeń będzie przytłoczona, a ty będziesz miał więcej miejsca w szafkach. W końcu w małej kuchni tak naprawdę liczy się każdy centymetr kwadratowy przestrzeni, prawda?

Najlepsze legginsy dostępne na https://lores.pl/produkty/legginsy/