barista

Zaprojektowanie wnętrza lokalu, w którym będzie znajdować się kawiarnia wymaga dokładnego przeanalizowania kilku czynników, które mają wpływ nie tylko na prezencję pomieszczenia, ale również na komfort klientów, który zadecyduje o rozwoju działalności.

Aranżację wnętrza można zlecić profesjonaliście, który stworzy projekt i wizualizacje dostosowane do potrzeb i wymagań właściciela firmy, jednak wiąże się to z dużymi wydatkami, których podczas otwierania kawiarni jest już całkiem dużo. Dlatego mając odrobinę zmysłu artystycznego i zamysł na wygląd wnętrza kawiarni, po zapoznaniu się z ważnymi aspektami, na które warto zwrócić uwagę, można spróbować swoich sił i samemu urządzić wnętrze lokalu.

Wybór stylu

To pierwszy i bardzo ważny krok, który pozwoli ukierunkować się podczas wyboru wyposażenia. O ile we wnętrzach mieszkań króluje surowy loft i minimalizm, tak kawiarnie cechują się przytulnością i sympatycznym klimatem. Dlatego warto wybierać te aranżacje, które w klientach wzbudzą zaufanie, ciepłe uczucia i chęć powracania do tego miejsca. Doskonałe dla kawiarni są style klasyczne, rustykalne, retro i vintage wzbogacone o estetyczne dodatki, które wprowadzają do wnętrza nie tylko elegancję, ale również przytulny charakter. Wybór aranżacji sprawi, że wszystkie meble i dodatki będą się wzajemnie uzupełniać i tworzyć harmonijne kompozycje. Pominięcie tego kroku może skutkować pogubieniem się podczas zakupów i stworzenie tandetnego misz-maszu.

krzesła

Planowanie przestrzeni

Istotne jest prawidłowe rozmieszczenie stolików. Zbyt duża ilość miejsc siedzących, tym mniejszy komfort dla klienta. Stoliki powinny znajdować się w odpowiedniej odległości od siebie z wielu względów. Pierwszym jest wygoda podczas poruszania się, która jest niezwykle ważna nie tylko dla osób odwiedzających kawiarnię, ale również dla tych, którzy w niej pracują. Drugim jest zachowanie klimatu i prywatności. Zbyt bliskie ustawienie stolików powoduje dyskomfort u klientów, którzy nie mogą swobodnie rozmawiać. Ciekawym rozwiązaniem są eleganckie parawany, które nie tylko oddzielają stoliki zapewniając intymność, ale są jednocześnie oryginalną dekoracją wnętrza. Stoliki ustawione w zbyt dużej odległości sprawiają, że wnętrze wydaje się być puste i źle zagospodarowane. Ciekawe uzupełnienie to np. https://obrazynasciany.pl/obrazy/kawowy/ lub https://www.dekorolka.pl/fototapety-czarno-biale.

kawa

Oświetlenie

Odpowiednie światło w kawiarni to podstawa stworzenia wyjątkowego klimatu, który zostanie pokochany przez klienta. Warto zatem zainwestować w odpowiednie lampy, które nie będą tworzyć sztucznego światła dziennego, a które jednocześnie nie będą zbyt ciemne i męczące dla oczu. Dla właściciela firmy cenną wskazówką jest również zakup żarówek energooszczędnych, który może być stosunkowo dużym wydatkiem, jednak na pewno w niedługim czasie się zwróci. Oprócz lamp doskonały, tajemniczy klimat wprowadzić można poprzez świeczki. Dekoracyjne świeczniki ustawione na stolikach i zapalane przez kelnera po przyjęciu gości to nie tylko eleganckie i subtelne oświetlenie, ale również miły gest ze strony kawiarni, który na pewno zostanie doceniony przez klienta.

Polecamy; https://www.ekomaluch.pl/zul_m_Zabawki_Klocki-puzzle-ukladanki-1244.html