Kuchnia to miejsce, w którym domownicy spędzają dużo czasu na przygotowywaniu i spożywaniu posiłków. Takie wnętrze trzeba odpowiednio urządzić, aby zmieściły się w nim wszystkie potrzebne sprzęty kuchenne, naczynia, przybory i inne ważne akcesoria. Blat, szafki i półki muszą zostać wykonane z wysokiej jakości materiałów odpornych na wilgoć i wysokie temperatury. A jak wybrać meble do eleganckiej kuchni?

Meble na wymiar – czy warto?

W kuchni dostępna przestrzeń powinna być maksymalnie wykorzystana, by zyskać, jak najwięcej miejsca do przechowywania rzeczy. W tym celu warto zdecydować się na meble na wymiar, ponieważ takie wyposażenie będzie idealnie dopasowane do wielkości i wysokości danego pomieszczenia. Meble na wymiar mogą się składać z szafek o różnej szerokości i głębokości, dzięki czemu będą ściśle przylegały do ścian, pozostałych mebli lub sprzętu AGD. Projektując własny zestaw mebli, można dowolnie łączyć fronty z wybranymi uchwytami i dostosować mechanizm otwierania szafek do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Co powinno się znaleźć w eleganckiej kuchni?

W eleganckiej kuchni warto postawić na solidne i stylowe materiały takie jak drewno, marmur, beton czy cegła. Fronty w szafkach mogą być błyszczące lub matowe, a jasne kolory można zestawić z ciemnymi. W stylowej kuchni panuje minimalizm, a na blacie znajdują się tylko niezbędne sprzęty i akcesoria. Poza tym kuchnie prestiż powinny być również pięknie oświetlone, co można uzyskać poprzez podświetlenie szafek, półek, a nawet uchwytów. W eleganckiej kuchni ważne są także detale typu gniazdka, bateria w zlewie czy płyta indukcyjna, które muszą ze sobą współgrać kolorystycznie.

Postaw na meble z przeszkleniami

Jeśli kuchnia ma stylowo wyglądać, to doskonałym rozwiązaniem będą meble z przeszkleniami, dzięki którym można wyeksponować piękną zastawę lub wybrane dekoracje. Umiejętnie rozmieszczenie przeszkleń może optycznie powiększyć kuchnię i całkowicie odmienić charakter tego wnętrza. Ciekawą alternatywą będzie również użycie mebli dwukolorowych z jaśniejszą zabudową i ciemnymi frontami. Takie połączenie sprawi, że kuchnia będzie się doskonale prezentowała przy każdym oświetleniu.

Meble w eleganckiej kuchni powinny być również precyzyjnie wykończone i łatwe w użyciu. W zależności od potrzeb szafki mogą się otwierać do góry, pionowo lub kołyskowo, a w małych kuchniach idealnie sprawdzą się także szafki łamane. Jeśli w domu mieszkają małe dzieci, to warto zadbać o montaż odpowiednich systemów, dzięki którym maluch nie otworzy szafki i nie przytrzaśnie sobie palców.