dom

Według danych gromadzonych przez policję blisko połowa włamań do domów w Polsce dokonywana jest przez okna. Żeby poprawić poziom bezpieczeństwa, warto pomyśleć o zakupie okien wyposażonych w zabezpieczenia przeciwwyważeniowe.

Solidne okna i drzwi

Dzięki zastosowaniu specjalnych okuć złodziejowi trudniej jest dostać się do wnętrza. Poza okuciami warto również zdecydować się na szyby o zwiększonej odporności na stłuczenie należące do klasy P4A. W związku z tym, że prawie jedna trzecia włamań dokonywana jest przez drzwi wejściowe, należy również pomyśleć o zakupie drzwi antywłamaniowych. Dobrej jakości produkty nie tylko trudniej wyważyć, ale także otworzyć przy użyciu wytrycha. Nie należy również zapominać o odpowiednim zabezpieczeniu bramy garażowej. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór bramy wyposażonej w mechaniczny mechanizm ryglowania, który działa nawet w przypadku wystąpienia awarii zasilania.

strzałki

Nowoczesny sprzęt elektroniczny

W celu zabezpieczenia domu przed intruzami warto również sięgnąć po nowoczesne urządzenia elektroniczne. Do sprawdzania kto próbuje dostać się na posesję, najlepiej nadaje się wideodomofon. Ciekawym rozwiązaniem jest również wizjer z czujnikiem ruchu montowany w drzwiach, zastępujący tradycyjny wizjer optyczny nazywany potocznie judaszem. Elektroniczny wizjer wyposażony w wyświetlacz LCD i pozwala uzyskiwać wyraźny obraz zarówno w dzień, jak i w nocy. Coraz więcej osób decyduje się również na montaż monitoringu wokół swojego domu. Nowoczesne kamery o wysokiej rozdzielczości oparte na technologii bezprzewodowej nie kosztują wiele, a znacząco podnoszą poziom bezpieczeństwa. Wśród urządzeń elektronicznych stosowanych do zabezpieczeń budynków na uwagę zasługują również czujki ruchu oraz czujki magnetyczne. Pierwsze z wymienionych uruchamiają się w przypadku wykrycia intruza w pomieszczeniach, drugie uruchamiają się, jeśli dochodzi do nieuzasadnionej próby otwarcia drzwi i okien. Uzupełnieniem systemów zabezpieczających są sygnalizatory świetlno-dźwiękowe, których zadaniem jest wystraszenie włamywacza.

Polecamy: https://czasnaherbate.net/