Niezależnie od tego, czy nazwiesz to rozkładaną sofą, czy czymś innym, jest to jeden z najbardziej funkcjonalnych mebli, jakie możesz posiadać. Posiadanie śpiocha w salonie zamiast sofy może być jednym ze sposobów na przezwyciężenie ograniczeń przestrzennych, jeśli je masz. Pozwala zamienić dowolny pokój w pokój gościnny, a nawet sypialnię dla siebie, jeśli mieszkasz w apartamencie typu studio.

Meble – najważniejsze informacje

Meble są w chwili obecnej bardzo popularne. Jeżeli doszedłeś do wniosku, że chciałbyś się w końcu dobrze wyspać to rozkładana sofa byłaby dobrym meblem do Twojego domu. To taki wszechstronny mebel. Są przydatne, gdy goście przyjeżdżają na pobyt i potrzebujesz dodatkowego łóżka. Ale świetnie nadają się również do oglądania telewizji, czytania książki lub po prostu relaksu. O wiele wygodniejszy niż materac dmuchany, może się okazać, że po uzyskaniu rozkładanej sofy jest napływ gości przyjeżdżających do Twojego domu! Rozpocznij wyszukiwanie, aby go kupić i przygotuj się na powitanie przyjaciół i rodziny na noc. Sofy sypialne to wielofunkcyjne elementy, które mogą być dobrym zakupem dla Twojego domu – ale tylko wtedy, gdy kupisz odpowiednią sofę do swojej przestrzeni. Musisz rozważyć, czy sofa zmieści się w Twojej przestrzeni, gdy jest całkowicie otwarta i czy ma wystarczająco dużo miejsca na ruch pieszy bez palców, gdy jest całkowicie wysunięta. Kiedy przestrzeń nie jest problemem, masz szczęście, ponieważ sofa sypialna typu queen-size jest najszerzej dostępna. Z łatwością znajdziesz podkłady typu queen-size w różnych stylach i tkaninach oraz z preferowanym rodzajem materaca. W tym rozmiarze dostępnych jest wiele różnych odmian. 

Sprawdź też: kołdry i narzuty Sleeptime!

O tym należy pamiętać!

Rozkładane sofy są dostępne w wielu rozmiarach w wielu formatach, od pufy po sekcje. Pełnowymiarowa sofa sypialna jest tym, czego potrzebujesz, jeśli ma być używana każdej nocy, nawet jeśli masz niewielką przestrzeń. Dorosły może uznać, że podwójny śpiący śpiący jest zbyt mały i ograniczający do codziennego użytku, a w mgnieniu oka pełnowymiarowy śpiący może nawet spać dwa. Do siedzenia rozmiar pełnowymiarowego śpiocha mieści się między wielkością sofy a fotelem miłosnym, podobnie jak sofa w mieszkaniu, więc nadal jest dobrym rozwiązaniem dla mniejszych przestrzeni i mieszkań.